Poezi 5
Ju Uroj qaste dhe argetim te kendshum
Faqja Kryesore 1 | Poezi SMS 2 | Video-Qesh 3 | Poezi SMS 4 | Poezi  5 | Poezi  6 | Poezi  7 | Poezi  8 | Faqja e vizitorve 9 | Poezi Piktura 10 | Poezi Piktura 11 | Poezi SMS 12 | Poezi Piktura 13 | Piktura  14 | Humor - Lojra 15 | Chat- SMS-Muzik 16 | Poezi SMS 17 | Piktura 19
 

Dashnija e vjedhur ...

Nuk e derdha as nji lot, kur e humba dashurin. por sta fali kurr ne bot, pse e prishe shoqerin. dashuri t vjedhura, se shohin driten me sy shko shoqe me dashuri t vjedhur, nj dit jeta ta kthen ty lulen q e kisha njiher ti e kepute shoqja ime. ti ma more nji pranver, nji gezim n jeten time shoqe te zemres te pata ty, si motren te deshta ti me le me lot ne sy,


TE DUA

Te dua te pres Nuk dua te vdes Me ylzit e nates Une te pershendes Kujto zemren time qe te don pr jet Ah sa nat e lumtur Ah sa nat e qet Gjithmon me kujtohesh Nga ora 22-kur te flei Te dua pa mas Te dua pa mbarim Te dua me shum Se sa shpirtin tim Te dua ,te dua Per ty do te vdes Por ti a me don mua? Pergjigje po te pres?

 


PRINCIN.

T prita shum e ende por ti nuk je tuj ardhe me the jam duke e prit princin me kali t bardh, t prita nj ver, t prita nj dimer asnj lajm t mir vetem lajm t hidhur, a do t kesh ti nj dit shum gezim q do t kuptosh dhe tm thuash ti je princi im. nj princ i zemres tende, nj princ q sht tuj ardh, nj princ me dashuri t madhe nj princ me kali t bardh


  

 KUR U DASHUROVA

Kur u dashurova oj nene ne ishim ne shkoll
dhe kurr se kam besuar qe egziston ndarja jon
ne takimin e pare me tha duke buzqeshur
kthehu oj e dashur te shoh si je veshur
per fate te keq oj nane isha veshur zi
por me nje fjal te embel shpreha dashuri

ne takimin e fundit me tha me lote ne sy
me perqafo oj e dashur se di kur te shoh ma ty
letren shoqja kur ma pruni ishte ora 10
mi kishte shkru keto fjal"I DASHURI TKA VDEK"

kur i shoh te tjeret tuj qu dashuri
zemra gjaku me pihet dhe qaj me lote ne sy
s'kisha besuar oj nene se me thot shqoja
vjeter mos mendo per at por gjaje nje tjeter

s'dua askend oj nene s'dua per bese
masi qe aj shkoj edhe un do te vdes
kur te pysin profesorat pse vdiq ne rini
thuaj i ka vdek i dashuri smunda te jetoj
NE VETMI...

 

 

LOTI:

I ra zemres e biroj I ra gurit e shkatroj I ra lules e vyshku I ra hekurit e ndryshku Ti aspak s'kupton Se c'eshte dashurija Ti fare nuk e dine sa e idhet eshte tradhtija Te veshtira jane ditet Kur syri loton Kur zemra nuk e gjene Ate qe shume e don Fjalet e mija Ti aspak si kupton Nuk e din qe zemra ime Vetem ty te don

 

NE NJE OYTET

 Shko,mos me thuaj as lamtumire Shko,gjeje nje vende me te mire Shko,mos mi fshije lotet ne sy Une dhe ti ne nje qytet Gabimisht ne u pame Gabimisht ne u dashuruam Gabimisht ne u ndame Shko,mos me thuaj as lamtumire Mos,mos ma fshije lotin ne sy Se une dua te qaje Kjo eshte fundi Kjo eshte nata e fundit qe qaje Une dhe ti ne nje qytet Gabimisht ne u pame Gabimisht ne u dashuruam Gabimisht ne u ndame

 

TRADHETIA

 Nese me tradheton Te vret perendia Por,me se shumti te vrasin Vuajtjet e mia Bora e bardhe, bjen prej malit Fjala tradheti rrjedhe prej gojes se djalit syte e mi,prape te kerkojne sikur shiu ,vetem me lotojne jo ,jo nuk mundem me te harua se une ende te du edhe pse m'ke tradhetu kur nje dite te pashe ishe me nje tjeter mendova se do te pendohesh ta shkrujta nje leter letren kur e shkrova plasa tue vajtu martohu ,o i dashur se mua me kane martu


Per Ty

Zoti krijoj boten Por krijoj edhe ty, Ti me don mua E une vdes per ty. <>Ti Je!!!<> Ti je shpres ti je gezim, ti je loqka e shpirtit tim, te kam hene te kam drite per met pas dit per dit mbes me shpres dhe pa durim qe te shoh shpirti im. Sikur qelli te ish leter dhe deti te ishte boje, nuk do shkruaja asgje tjeter vec se ty ..?.. te dashuroj. E di qe sje per mua, po desha te te them "TE DUA"


MENDO SE...

Mendo te lus perpara mos merr hap te gabuar se ti je ajo vajza qe shum e kam dashuruar nese me vone me kthehesh mua me sme gjen kete dashurin time me para kurr se blen sdo te me gjesh mua por do te gjesh vetem lot do te kuptosh sa te deshta ' dhe sa te dua sot ishte mire me qene ti ne jeten time e para se edhe nje jete qe jetuam mbetem me rruget te ndara kur une me ty isha ne tjeter mendje skisha vetem nje dashuri qe me beri te mbaj zi

DASHURIJA E HUMBUR

 Sikujt Dielli i Shendrit Sikujt Lulet i Qelin Vetem Une Ne Kete Bote Jetoj Pa Fat Ajo Femer Me Ka Kerkuar Ajo Femer Me Ka Rejt Ne Secilen Ane Dashurin Ma Ka Vjedhur Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar Secili Don Diken Rrenat ia Kap, Dhe i Tregon Vetem Zemra Ime Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon, Une Ditet i Kaloj Ne Vetmi Dhe i Merzitur Por Ajo Me Tjetrin Ditet i Kalon e Gezuar